Yenidoğanlar Hakkında Her Şey

Merhaba sevgili yeni anne/baba. Yeni bir hayata sadece bebeğiniz değil , siz de hoş geldiniz. Yenidoğan bir bebeğiniz var ise aşağıda yazılan maddeleri dikkatlice incelemenizde fayda var demektir. 

  • Göbek Bağı Temizliği

Yenidoğan bir bebeğin göbek bağı yaklaşık 10 gün içerisinde düşmektedir. Bu süreçte doktorunuzun dediklerine özen göstermelisiniz. Düşene dek hassas davranılması ve temiz tutulması gerekmektedir. 

  • Anne Sütü ile Beslenme

Yenidoğan bebekler ilk 6 ay mutlaka sadece anne sütü almalıdır. Ve mümkünse 2 yaşında dek emzirilmelidir.

  • Uyku

20-23 derece aralığında bir oda da fazla sarıp sarmalamadan sırt üstü pozisyonda ve yastıksız uyutulmalıdır. Beslendikten hemen sonra uyutmamaya özen göstermelisiniz. Uyku düzeni oturana dek bebeğinize anlayışlı olmalısınız.

  • Banyo

Özellikle 6 aylık olana dek yenidoğan özel banyo malzemeleri kullanmaya özen gösterin. Ve kaynatılmış soğutulmuş bakterilerden arınmış su ile yıkamalısınız. Bebekler banyo yaptıklarında rahatlarlar unutmayın.

  • Alt Değiştirme

İdrar keseleri küçük olan yenidoğanlar ileri ki dönemlere göre çok daha sık ve hızlı tuvalet ihtiyaçlarını giderirler. Buna dikkat ederek pişik olmaması için sık sık temizliği yapılmalı, altı yıkanmalı veya pamuk ile temizlenmeli kuruttuktan sonra bez bağlanmalıdır. 

Sitemizde anne bebek kategorisinden yenidoğan bebeğinizin bakımı için gerekli olan hemen her ürüne  çok uygun fiyata ulaşabilirsiniz. Anne Bebek kategorisi için TIKLAYIN