Evde Sir Ağda Nasıl Uygulanır ? Sir Ağda Çeşitleri Nelerdir ?

Sir Ağda Nedir ?

Sir ağda İtalyanca mum kelimesinden türemektedir. Eskiden kullanılan çam sakızı ağdalardan oldukça farklı bir yapısı vardır sir ağdanın. Bilindik ağdadan sadece görüntüsü değil içeriği de oldukça farklıdır. Şeker içermediği için tüyleri beslemez. İçeriğinden bulunan bitkisel yağlar ile cildi besler ve tüyleri zayıflatır.

Sir Ağda  Çeşitleri Nelerdir ?

  • Naturel Sir Ağda 

Geniş bölgeler ve normal ciltler içindir. Natural ağdalar çekiş gücü daha yüksek pudrasız ağdalardır. Bacak, kol gibi inatçı kılların olduğu bölgelerde tercih edilir.

  • Azulen Sir Ağda 

Hassas ciltler için geliştirilmiştir. Pudra içermez. Hassas cilt ve bölge uygulamalarında, önden, cilde talk pudrası sürülmesi tavsiye edilir.Yaprak yeşili renkte ve şeffaftır. Kuvvetli bir ağdadır. Pudra içermez. Azulen sir ağda çekiş gücü daha yüksek pudrasız ağdadır. Bacak, kol gibi inatçı kılların olduğu bölgelerde tercih edilir.

  • Siyah Sir Ağda 

Tüm vücutta kullanılabildiği gibi özellikle yüz bölgesinde ve batıklarda etkilidir. Siyah nokta ve ölü derilerden cildi arındırır, pürüzsüz bir ten sağlar.

Birinci sınıf reçinelerin farklı süreçlerden geçerek işlenmesi ile üretilir. İçerdiği doğal bal mumu sayesinde düzenli kullanımda tüy azaltıcı etkisi vardır.

  • Pudralı Sir Ağda 

Özellikle terlemenin fazla olduğu bölgeler, bikini bölgesi, sıcak mevsimler, hassas bölgeler için tavsiye edilir. Parfüm içermediğinden esanslardan hoşlanmayan veya parfüm alerjisi olanlara da tavsiye edilir. Bronz tenlerde de güvenle uygulama yapılabilir.Genellikle bikini ve koltuk altı için kullanılır. Hassas bölgeler için uygundur. Pudrasız ağdalara nazaran daha kıvamlıdır. 

Evde Sir Ağda Nasıl Uygulanır ?

Hazır satılan sir ağda bantlarından kullanabilirsiniz. Bunlar zahmetsiz fakat daha maliyetlidir. Evde sürekli ağda yapmaktan yanaysanız bir ağda ısıtıcı kazan satın alarak uygulayacağınız bölgeye göre sir ağda kalıpları alarak işe başlamalısınız. Isıtıcı içerisinde ağları ısıtıp tüylerin çıkış yönüne doğru sürün ve  tüylerin ağdaya yapışmasını sağlayın. Ağda bezini ağdalı bölgeye yapıştırın ve cildinizi gerginleştirip, diğer elinizle ağda bandını tutun ve tüylerin çıkış yönünün tersine çekin.

Sir Ağda Nasıl Temizlenir ?

Ağda sonrası 6 saat su ile temas etmeden sir ağda temizleyici yağlar ile cildinizi temizlemelisiniz.

Sitemizde sir ağda yapmak isteyenler için sir ağda ısıtıcı kazan, sir ağda kalıp çeşitleri, sir ağda bezi gibi pek çok ürün satılmaktadır. Satın almak için TIKLAYIN