Egzama Nedir ? Egzama Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir ?

Egzama Nedir ?

Tüm vücudumuzu sararak dış etmenlere karşı koruyan derimiz zaman zaman bu savaşı kaybeder ve egzama (dermatit) gibi cilt hastalıkları görülebilir. Egzama deride oluşan kaynağı iltihap olan bir rahatsızlıktır. 

Egzamanın Belirtileri Nelerdir ?

İlk seviyelerde deride kızarıklık ile kendini gösteren egzama , pullanma, kaşıntı, su toplama , yanma , kuruma ve kabuklanma belirtileri gösterebilir. 

Egzama Neden Olur ?

Alerji eşiği yüksek kişilerde egzama daha sık görülmektedir. Bunun dışında kullanılan kimyasal maddeler egzama oluşmasına sebep olabilir. Genetik olarak da egzama hastalığına yakalanma riskiniz yüksek olabilir. Tüm bunların dışında mevsim geçişleri bile egzama olmamıza sebep olabiliyor.

Egzama Nasıl Geçer ?

Egzamanın kesin bir tedavisi yoktur. En önemlisi hekiminizin uyarıları doğrultusunda hastalıktan korunmaya çalışmaktır. Egzamanın çeşidine ve şiddetine göre antibiyotik tedavileri, bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar önerilmektedir. Hastalığı hafifletmek ve atak sıklığını azaltmak amacı ile nötral sabunlar, bariyer kremler , güçlü nemlendiriciler , egzama eldiven ve şampuanları önerilmektedir. 

Sudocrem egzamanın cilde vermiş olduğu konforsuzluğu giderecek ve atak sıklığını azaltacak bariyer bir nemlendiricidir.

Sitemiz üzerinden Sudocrem satın almak için TIKLAYIN 

Kendinizde egzama hastalığı belirtileri gözlemliyorsanız mutlaka uzman bir doktora danışınız.