Atopik Dermatit ( Egzama ) Hastalığı ve Tedavi Yöntemleri

Atopik Dermatit ( Egzama ) kronik ve erken çocukluk döneminde ortaya çıkan bir cilt hastalığıdır. Yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren bir rahatsızlıktır. Atopik Dermatit ( Egzama ) Cildin bariyer özelliğinin bozulması nedeni ile su tutma özelleğini yitirmesi ve önüne geçilemez bir kuruluk yaşamasıdır.

Cildin mikroplara olan dayanıklılığı azalır ve en küçük bir etki bile ciltte enfeksiyona dönüşür. Bu hastalığı ileri boyuta geçirir. Alerjiye yatkın bir bünyeye neden olur. Besin alerjileri, ev akarı alerjisi, evcil hayvan alerjisi gibi pek çok alerji görülebilir.

Atopik Dermatit ( Egzama ) Tedavisi

  • İlaç Tedavisi
  • Cildi nemlendirme
  • Koruyucu Önlemler

Atopik Dermatit ( Egzama ) ilaçları uzman bir hekim tarafından hastalığın durumuna göre reçete edilir.

Atopik Dermatit ( Egzama ) hastalığında en önemlisi cilt kuruluğunu engellemek ve cildi nemli tutabilmektir. Bu nedenle atopik dermatit için üretilmiş yoğun nemlendiriciler tercih edilmelidir. 

Atopik Dermatit ( Egzama ) için önlemler alınmalıdır. Kaşıntı yapacak durumlar önlenmelidir. Kimyasal ürün kullanımı sınırlandırılmalıdır. Ev sıcaklığı ve nem derecesi gerektiği şekilde ayarlanmalıdır. Enfeksiyonlara ve alerjilere karşı dikkat edilmelidir. 

Sitemizde satışı bulunan Atopik Dermatit ( Egzama ) için üretilmiş ürünlere göz atarak ve hekiminize danışarak kullanabilirsiniz.

Atopik Dermatit ürünleri için TIKLAYIN